Kultura

Zažívací trakt a vyšetření

By on 24. 11. 2016 0 Comments

 a/ prevence především                          

                             Preventivní péče o naše zdraví je dnes na prvním místě v péči o náš organismus. Zdravotní pojišťovny dnes nabízí celou řadu bezplatných preventivních vyšetření, která můžeme využít. Pokud se budeme starat dobře o své tělo a pečovat o něj ještě před vznikem nemoci, je pravděpodobné, že nemoc buď vůbec nevznikne, nebo se zachytí včas a bude dobře léčitelná.
trávicí systém

                           Jedním z nich je i preventivní vyšetření zažívacího traktu. Proto nečekejte, až vás začnou sužovat některé příznaky choroby tohoto orgánu a využijte možnosti včasného odhalení nemoci a jejího léčení. Stačí jediné. Požádat praktického lékaře o provedení vyšetření na přítomnost krve ve stolici. Odběr vzorku na vyšetření se provede u vás doma, je velmi jednoduché a zvládne to každý. Vzorek se pak zanese zpět k lékaři, který přímo v ordinaci test provede a řekne vám výsledek.
b/  lékařské kroky 
Zažívací trakt
                          Pokud je výsledek testu pozitivní nebo není jednoznačný, doporučí lékař optické vyšetření střeva – tzv. kolonoskopii. Toto vyšetření se provádí ambulantně na specializovaném pracovišti. Nepropadejme panice. Vyšetření se dá velmi dobře zvládnout podle pokynů lékaře a určitě není horší než trhání zubu. Většina lidí ho dobře snese. Trvá cca 15- 20 minut, kdy lékař prohlédne zevnitř sliznici střeva optickým kabelem. Dá se říci, že nejnáročnější je pro pacienta vyčištění střeva projímadly, což musí předcházetvlastnímuvyšetření. Pokud by bylo něco v nepořádku, pacient se začne ihned léčit a to mu dává šanci na úplné uzdravení.

c/ stačí se včas rozhodnout
                    Není proto důvod odkládat rozhodnutí podstoupit preventivní vyšetření, protože péče o naše zdraví je na prvním místě. Nebojme se tedy znát pravdu o našem těle a eventuálně včas podstoupit léčbu. Zabráníme tak vzniku nebo rozvinutí případné choroby. Využijme bezplatnosti za vyšetření a vsaďme na jistotu. Vsaďme na jistotu našeho plného zdraví.