Děti

Zásady pro uchování mladistvého vzhledu

By on 27. 6. 2017 0 Comments

Jak si zachovat mladistvější a přirozený vzhled není jen o značném množství kosmetických přípravků či používání luxusní kosmetiky, nebo snad o razantním boji s prvními vráskami. Není to o nutnosti času stráveném v kosmetickém salonu či každodenní huntování těla v posilovně. A už vůbec ne o plastice či botoxu!

Je to snadnější, než se může zdát. Je to levnější, než je uvěřitelné. Nejen vědět jak na to, ale rovněž mít dostatečnou vůli a dodržet základní důležité zásady. Výsledný efekt bude nejlepší odpovědí.

citron

 

1.       Hydratace – vnitřní i vnější! Dodržovat pitný režim, mít dostatečný přísun čerstvé vody, ideálně neperlivé, taktéž zařadit do pitného režimu neslazený zelený či bílý čaj, pro pleť v podobě hydratačního krému a poctivé aplikace každý den, nezanedbávat pleť i pokožku celého těla, pro tu je vhodné zejména večerní vetření tělového krému, aby tak přes noc byl dostatečný časový interval pro působení účinných látek. Stručně řešeno – pít a mazat!

2.       Pohyb a čerstvý vzduch – pobyt na vzduchu dokáže zázraky – nejen s duší a myslí každého jedince, v rámci uchování dobré kondice je třeba se hýbat, postačí každodenní svižná chůze, každý pohyb a užití si chvil na čerstvém vzduchu je lepší než žádný.

turistika

3.       Ochrana pleti i pokožky – nejen v létě před slunečním UV zářením, ale po celý rok, použití vhodné kosmetiky v adekvátní míře, neopomíjet rovněž na péči o ruce i nohy a to včetně upravených chodidel, nehty nevyjímaje, o důležitosti péče o dekolt nemluvě, zásadní je každý večer odlíčení pleti a to i v případě, že nepoužíváte make-up, je to podstatné, neboť během dne je pleť vystavena vnějším vlivům, nikdy nejít spát bez očištěné pleti!

4.       Peeling – jen prostřednictvím peelingu se odstraní veškeré odumřelé buňky, nejde jen o peeling obličeje, ale rovněž celého těla, včetně rukou i nohou.

pytle

5.       Strava – hraje významnou roli, vyvážená zdravá strava je důležitým faktorem, zařaďte do jídelníčku nenasycené mastné kyseliny omega 3 a 6 – tj. konzumace ryb, dále nezapomínat na ořechy, ovoce i zeleninu, olivový olej, zdravá semínka – jako například lněná, slunečnicová apod.

6.       Relax – dopřejte si ho v nejlepší alternativě nabízející se pro vás, ať už čtením knihy, šálkem bylinného čaje, hodinou jógy či joggingem po ránu, večerní procházkou apod.