Business

Zaleťte si do ráje s indickou kulturou

By on 13. 7. 2020 0 Comments

Lidé ostrov osídlili až v období kolonizace, ale jeho poloha je známá už z desátého století a je ve starých mapách. Evropané sem jezdí už od začátku šestnáctého století, ale stejně jako mořeplavci z arabského světa, ho používali jenom jako zastávku na cestě. Teprve koncem 17. století se zde usadili Evropané a začali těžit ebenové dřevo. K evropským osadníkům se přidali i dobrodruzi z Afriky a Indie.

Oficiálním jazykem je angličtina, místní mluví i kreolsky a francouzsky.

Jméno ostrova oslavuje nizozemského prince Mauritse van Oranje. V 19. století se na ostrově prosadil britský vliv a po těchto osadnících zde dodnes zůstala jízda vlevo a nadšení pro golf. Malebná rozlehlá golfová hřiště jsou rozesetá po celém ostrově.

mauricius

Nepřehlédnutelnou dominantou ostrova je korálový útes, který lemuje celý ostrov. Kvůli tomuto útesu sem jezdí velká část turistů. Korálový útes je nejen ozdobou ostrova, ale chrání pobřeží před žraloky, kterých není v Indickém oceánu málo. V okolí ostrova je mnoho klidných lagun vhodných pro příjemný pobyt rodin s dětmi, nebo mladých párů.

Ideální doba na návštěvu ostrova je od října do května a tam máte právě dost času si hlídat ceny letenek. Letenky na Mauricius https://levneletenky.cz/letenky-na-mauricius nemusí být drahé, pokud věnujete čas a budete si hlídat nabídku.

Dovolená na ostrově vás nadchne. Je zde krásná divoká příroda, která vám umožní prožít neopakovatelné momenty.

Za zmínku stojí i tradiční kuchyně. Nabízí čerstvé ryby, mořské plody, chobotnicový salát. Čerstvé ovoce nahradí zákusky.

mauricius1

Větřík vanoucí příjemně celé dny nabízí možnost zkusit si různé vodní sporty. Půjčit si můžete i koně a zažít romantickou projížďku po písečné pláži. Přírodní rezervace nedaleko pobřeží chrání zbytky pobřežních lesů plné vzácných zvířat. Můžete zde najít obrovské želvy nebo růžové holubi. Z rostlin vás nadchnou divoké orchideje a ebenové stromy.

Díky vulkanické činnosti je zde úrodná půda, která hraje všemi barvami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup