Nakupování

Triky, díky kterým už nebudete zbytečně utrácet

By on 12. 11. 2019 0 Comments

V tomto článku se dozvíte pár nákupních triků, díky kterým se už nebudete nikdy divit, za co že jste to utratili tolik peněz, když se vám zdá, že nic doma z toho nemáte.

 žena v obchodě

Nakupování až po jídle

To je pravidlo, díky kterému neutratíte spousty peněz za potraviny, které ani nedokážete sníst. Určitě znáte ten pocit, kdy jdete nakupovat s prázdným břichem a nakoupíte všechno na co máte zrovna chuť. Spoustu sladkostí, tyčinek a brambůrek a doma zjistíte, že nic z toho jste koupit nechtěli. Obzvlášť tento tip doporučuji každému, kdo se snaží nakupovat zdravě. Napište si nákupní seznam a nakupovat vyrazte až po pořádném jídle.

 

Levně na internetu

Internetové ceny zboží můžou být opravdu příznivé, už jen z důvodu levnějšího provozu takového obchodu. Nejlevnější však nutně neznamená nejspolehlivější. Dávejte si pozor na podezřele vypadající stránky. Používejte srovnávače ceny, ale neskočte vždy po tom nejlevnějším. Zkuste najít balanc mezi spokojeností zákazníků a příznivou cenou, ať se nenapálíte. Dávejte také na rady lidí, co si výrobek koupili, ale nenechte se jimi příliš ovlivnit.  Přece jen spokojení lidé spokojeně užívají, co si koupili a většinou ti nespokojení píšou recenze.

 

To stejné, ale levněji z Číny

Kdo by se nenechal unést světem levného zboží z Číny na AliExpressu, ale pozor na to, co si objednáváte. Na těchto levných portálech se hodí objednávat především levné drobnosti jako jsou ozdoby do vlasů, bižuterie, papírenské zboží a podobně. Pozor na objednávání oblečení, protože občas se stane, že objednaný kousek neodpovídá ani za mák realitě.  Často je oblečení z otřesných materiálů a viditelně ušito horkou jehlou. Najdou se ale i takoví, co si objednají svatební šaty těstě před svatbou a pak se nestačí divit. Pozor si dejte na věci pro děti. Čína má rozhodně jiné podmínky při atestech, a tak se občas stane, že v hračce, kterou má vaše dítě právě v puse je něco, co by tady nikdy neprošlo.

 obchodní centrum

Vyměňujte, půjčujte si, opravujte

Dnešní doba je přehlcená množstvím levných produktů, a tak se zdá, že to, co naše babičky opravovali, je zbytečné, když to můžete vyhodit a koupit si věc novou. Pravdou je, že vyhazujeme věci, kterým by stačila malá oprava a můžete je využívat dál. Šetříte tak svoji peněženku, ale také planetu. Pokud potřebujete něco a víte, že to využijete jen někdy, tak si to půjčte třeba od souseda a dejte mu za to něco na oplátku. Ušetříte peníze a místo doma. Máte plnou půdu věcí, co už nepotřebujete? Vyměňte je, nebo prodejte na internetu. To, co jsou pro vás zbytečnosti, může být pro jiného poklad.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup