Nakupování

Ten správný suvenýr

By on 2. 10. 2019 0 Comments

Také máte na dovolené, obzvláště pak zahraniční, pocit, že musíte každému, kdo je vám blízký, ať už rodina nebo přátelé či kolegové ze zaměstnání, koupit alespoň nějakou drobnost, která by danou zemi, kterou jste navštívili, alespoň trochu charakterizovala. A vy samotní také toužíte po nějaké té památce na váš pobyt. Ovšem dost často si člověk neví rady, co vlastně koupit a přivézt jako suvenýr.

Nakupování v cizině není rozhodně žádný problém, nějakou hotovost má člověk vždy u sebe a platební se karty už dnes dají použít téměř všude.
alkoholický nápoj

Ideální suvenýr

Jiná země, jiný mrav, jiná mentalita, jiné zvyky. Zbytečnostem se vyhýbejte a nákup nenechávejte rozhodně na poslední chvíli. Pokud vás něco typického zaujme hned na začátku vašeho pobytu, tak to neodkládejte s tím, že je dostatek čas a že poslední den to bude bohatě stačit.

Ve spoustě zemí je ideální koupí nějaký místní nápoj, jak jinak než alkoholický, většinou se jedná o místní víno, likér nebo o kořalku. Těm, kteří rádi mlsají, zase uděláte radost nějakou pochutinou, v Portugalsku mají např. nepřekonatelné dobroty z piniových ořechů.
olivový olej

Nejčastější destinací, kterou navštěvují Češi, je bezesporu Chorvatsko. Pokud se tam chystáte, určitě neprohloupíte koupí zde vyrobeného sýra. Podobně je tomu i v Holandsku, kde kromě toho nezapomeňte ani na pravé holandské kakao.

Nenajdete snad jediný řecký ostrov, kde by nerostly olivy. Oblíbeným suvenýrem, bez kterého žádný turista do svého domova neodjede, je i olivový olej, který je speciálně pro účely převozu balen ne ve skle, ale v různě velikých plechovkách. A kdo neochutnal a nepřivezl si domů alespoň malou lahvičku ouza, jako by v Řecku ani nebyl.

Naši blízcí sousedé, Švýcaři, jsou zase proslulí svou výtečnou čokoládu s jedinečnou sametovou chutí a samozřejmě také hodinkami. Jakékoliv mléčné výrobky vyrobené v této zemi stojí za to alespoň ochutnat.