Společnost

Tak kdy?

By on 21. 10. 2019 0 Comments

Znáte to. Až dodělám stávající projekt, našetřím na chatu, auto, zahradu, televizi. Až dokončím školu či budu rozvedená. Pak bude všechno jiné!
Za kýženým "až", ale zpravidla čeká další. A další, znovu a znovu. Tyhle dvě písmena znamenají tolik „až“ si jeden nedokáže ani představit. Nemusí být vyslovena nahlas, zakořenění jejich významu v nás často i tak přebývá dlouho. Doslova nabourává přítomnost a vede k neustálému kolotoči nespokojenosti. Do jisté míry jde určitě o přirozený stav pro obecné zlepšování a dosahování cílů. Nicméně uvědomění si, že lze na věci koukat i ze stránky jiné, znamená pro začátek opravdu hodně.
 silueta ženy

Cesta ven

Cestou z kolotoče neustálého čekání na lepší časy je prostý vděk. Tahle emoce bývá dnes často upozaděna těmi, které svou podstatou lépe zapadají do „módu vystavení“. Dramatizace, filmy nebo mediální sdělení, tam všude mají „hlavní“ pozitivními i negativními pocity spoustu místa. Co by to bylo například za film bez lásky, zloby, nenávisti? Tyto tolik ukazované pocity jsou samozřejmě důležité. Jsou na nich logicky stavěny velké příběhy. Nicméně důležité jsou i ty méně exponované. Dokáží totiž opravdové divy. Od základu změní každodenní vnímání situací, což v konečném důsledku znamená vyrovnanější život.
žena v lánu

Jak na to

Existují techniky obracející svou pozornost právě na vděk. Takové postupy s ním pracují jako se základní metodou vedoucí ke změně vjemu a chápání situací. Jde v podstatě o prosté uvědomění si, že určitě není nutné prožít svůj život v soustředění na něco, co aktuálně nemám k dispozici. Právě to reálně dělá mnoho lidí. Takový přístup znamená neustálé dlení v pocitu nedostatku, což na sebe váže stres či dokonce depresi. Za dobrou obranou metodou proti tomu platí zapisování si věcí a stavů, za které jste rádi. Nebo na ně jen prostě myslete před spánkem.
Pozor však na vnucení vděku. Takový spadá svým záměrem pod hlavičku manipulace. Jako příklad budiž zmíněna věta typu „Člověk dělá co může, přetrhl by se, ale Tobě je to jedno…“
Pokuste se proto k němu dobrat po vlastní ose – uvidíte, určitě se odvděčí!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup