Děti

Nákupy s dítětem už nebudou takový boj

By on 8. 2. 2020 0 Comments

Potřebujete nutně nakoupit, tak vtrhnete bleskovou rychlostí do obchodu, naházíte co nejrychleji do nákupního košíku nejdůležitější potraviny a rychle se ženete k pokladně. Tam však zjistíte, že fronta se táhne téměř až ke druhému konci obchodu. Tuto situaci využije vaše dítko ke škemrání. Začne to lízátkem, které mu tedy s nevolí dovolíte, ale vaše dítko je nenasytné a zjišťuje, že pouhé lízátko mu stačit nebude. Chtělo by ještě čokoládku a nějakou hračku. Vaše nervy a trpělivost se nachází na bodu mrazu. Dáváte dítěti najevo, že krom lízátka mu nekoupíte už vůbec nic. V tom dítě propukne v hysterický pláč. Lidé kolem na vás mohou oči nechat. Vy byste se nejraději zahrabali alespoň sto metrů pod zem. Vaše ratolest nejen, že hystericky řve, ale už se válí dokonce i po zemi a kope nohama všemi směry.
holčička pláče
Tuto popsanou situaci zná určitě každý rodič, který se svým dítkem alespoň občas chodí nakupovat. Ale co teď? Jak tuto nepříjemnou situaci vyřešit? Popadnout malého řvouna do náruče, nechat nákup nákupem a co nejrychlejším tempem doslova utéct z obchodu? Nebo dát dítku na zadek před všemi těmi zírajícími zraky přítomných zvědavců? Anebo zachovat chladnou hlavu a pokusit se do dítěte alespoň trošku vžít a zkusit to s ním po dobrém?
 
Nakupování je pro děti děsná nuda a ztráta času, proto na vás zkouší, co vše si mohou dovolit a co vše jim za "odměnu" v obchodě koupíte. Důležité je, nenechat si skákat po hlavě a dokázat říct dítěti "ne". Zkuste například říct "Broučku, dnes ti lízátko nekoupím, jelikož máme spoustu lízátek doma. Ale až přijdeme z obchodu domů, můžeš si jedno vzít". Možná to nezafunguje hned na poprvé, ale důležité je, abyste zůstali důslední a opravdu se nenechali dítětem zviklat. Musíte si zůstat stát za svým tvrzením, že se dnes opravdu žádné sladkosti kupovat nebudou. Jako kompromis můžete dítku říct, že mu místo lízátka koupíte třeba rohlíček, který si může ihned po zaplacení sníst.
Anebo si můžete vymyslet různé zábavné činnosti, aby se vaše děti v obchodě nenudily.
Například příště, až zase vyrazíte s dítkem na nákup, zkuste si doma společně napsat seznam věcí, které budete nakupovat a poté si v obchodě s dítětem seznam předříkávejte a doplňujte, které položky na seznamu vám ještě zbývají dokoupit.
chlapec trucuje
Vaše dítě si bude připadat důležité a bude mít pocit, že se nákupu také samo aktivně zúčastňuje a rozhoduje o něm. Nebo si také můžete na nákupu zahrát hledající hru. Řekněte dítěti, které položky potřebujete nakoupit a rozdělte si, které z nich bude hledat vaše dítě a které vy. Například mléčné výrobky a pečivo bude hledat vaše ratolest a vy ovoce a zeleninu. Při hledání zboží v regálech se vaše dítě příjemně zabaví a nebude mít potřebu žadonit o různé sladkosti a hračky. Uvidíte, že nakupování s dětmi bude příjemnější a hlavně bez křiku a slziček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup