Business

Malí výrobci barefoot obuvi

By on 16. 10. 2019 0 Comments

Barefoot obuv je dnes opravdu oblíbená a to jak u dospělých, tak hlavně u dětí. Znaky barefoot obuvi je co nejměkčí bota s dostatečně širokou špičkou, bez dropu pod patou a bez jakéhokoli omezování chodidla. Noha prostě musí dostatečně pracovat. Boty se většinou kupují s nadměrkem 0,5cm, aby měla noha dostatek místa pro práci. V takových botách se budete cítit jako v papučích. Barefoot obuv začaly vyrábět již i větší firmy, které vyrábí běžnou konfekční obuv ale také malé firmy, které vznikají díky nadšencům z této obuvi.
obtisk chodidla v písku
ZKAMA                                                                      
ZKAMA je malá rodinná firma vyrábějící ručně obuv, která je barefoot. Firma má v současné době i svůj kamenný obchod, kde si můžete obuv vyzkoušet. Boty na míru si můžete objednat přes email a počítejte s výrobou přes dva měsíce. Obuv si můžete nechat ušít na míru, nebo si vybrat již ušité. Boty šijí z různých materiálů i barev, všechny tyto varianty si můžete prohlédnout na facebooku firmy. Výhodou této firmy je, že se snaží modely přizpůsobit přání zákazníků a tím pádem můžete mít své originály, které nikdo jiný nemá.
Ahinsa shoes
Značka Ahinsa používá starý védský výraz, který se dnes překládá jako nenásilí. Jejich boty jsou plně veganské, navržené lékaři a fyzioterapeuty, tak aby byly pro lidskou nohu co nejpřirozenější a nijak ji neomezovaly. Boty jsou ručně šité, i proto nejsou zrovna nejlevnější. Avšak připlatíte si za kvalitu, která je opravdu nedocenitelná.
bosé nohy
Boty Luks
Zakladatelka firmy Boty Luks Lenka Luksová za pomoci svých rodičů a bratra vytvořila nové modely barefoot bot a s vervou se pustila do jejich prodeje. Sama paní Luksová si začala nejprve šít boty pro sebe a nakonec je začala vyrábět i na zakázku. Jedná se o menšího českého výrobce, který nabízí ušití bot i na míru. Obuv také nepatří mezi nejlevnější avšak i zde platí, že si připlatíte za kvalitu materiálu i zpracování.