Dům

Dům jako oáza klidu

By on 8. 11. 2019 0 Comments

Dům či byt patří k základním lidským potřebám, ale pro některé lidi je to něco naprosto nedosažitelného. A přesto touží mít ten svůj kousek přístavu, kde najdou klid, či naopak, kam si mohou pozvat své přátele, nebo kde založí rodinu.
květinový nápis „HOME“ – domov
Je několik způsobů, jak dům získat, ať už koupí, hypotékou, dědictvím, nebo dokonce darováním. Jedno je ale jisté, o dům musíme pečovat. Pokud ho budeme jen užívat a nebudeme mu věnovat patřičnou pozornost a čas, začne nám co nevidět chátrat. A co teprve, pokud k domu patří velká zahrada. Jsou ale lidé, kteří si dům se zahradou pořizují právě kvůli tomu, aby na ní mohli uplatnit svou vášeň pro kutilství a svoji kreativitu. Pokud člověk vyniká těmito vlastnosti, ušetří tak i spousty peněz za další řemeslníky.
dům u jezera
V dnešní době se staví především nízkoenergetické domy. Spočívá to především v kvalitním zateplení obálky domu a vzduchotěsnosti. Ovšem daleko lepší hodnoty spotřeby energie mají pasivní a aktivní domy.
Pasivní domyvynikají silnější vrstvou tepelné izolace, odizolovány jsou i základy, parozábrany a další instalované prvky. To vše musí zajistit naprostou vzduchotěsnost. V pasivním domě se nevětrá okny, je zde zajištěnarekuperace vzduchu, která nás zbaví problémů s větráním a tedy i tepelnými ztrátami. A protože tepelné ztráty jsou minimální, vystačí si tento dům většinu roku s tepelnými zisky od Slunce a instalovaných elektrických spotřebičů. Tedy vlastně nepotřebuje žádný běžný systém vytápění. V pasivním domě nejen že ušetříme na vytápění, ale zbavíme se alergie z roztočů. Při rekuperaci vzduchu probíhá jeho filtrace, která eliminuje škodlivé nečistoty, alergeny a prach. 
moderní dům s bazénem
Aktivní domymají velké plochy solárních systémů, dovedou odevzdat přebytky energie do veřejné sítě.
Ať už budete bydlet v domě či bytě, pamatujte na to, že se ve svém bydlení musíte cítit hlavně příjemně a měli byste se tam rádi vracet…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup