Nakupování

Balení je umění

By on 30. 10. 2019 0 Comments

Žádný učený z nebe nespadl a umět si správně zabalit věci na dovolenou nebo služební cestu chce trénink. Hlavní je, aby vše bylo prakticky a přehledně poskládáno, ideálním zavazadlem je v tomto ohledu samozřejmě kufr.
kožený kufr
Za prvé
Kam jedu a za jakým účelem, jakých akcí se budu účastnit, budu jenom odpočívat nebo i pracovat, setkávat se s lidmi jen tak nezávazně nebo se účastnit společenských akcí, to je to, co je nutné si předem ujasnit. Pokud budete trávit čas na Šumavě brouzdáním po lesích a luzích tamní přírody, společenské šaty a obuv určitě neberte. Podle stejného scénáře také volte vhodné zavazadlo, do letadla kufr, do auta vám postačí větší sportovní taška, na pěší či cyklistické výjezdy batoh.
Za druhé
Na papír si napište seznam věcí, ty přesně podle něj seřaďte na pohovku nebo postel, tak budete mít na očích vše, co si myslíte, že budete potřebovat. V kufrech máte i různé šikovné kapsy, které poberou spoustu drobných věcí. Ideální jsou organizéry do kufru, kam jednoduše poskládáte spodní prádlo, ponožky, trička, prostě menší kousky oblečení, budete tak mít vše pečlivě roztříděné. Staré kufry mývaly samy o sobě velkou hmotnost, dnešní „skořepiny“ jsou naštěstí lehoučké a hlavně odolné, proto jsou vhodné hlavně pro leteckou přepravu, kde je třeba dodržovat určité váhové limity.
přivázaný kufr
Za třetí                                                                               
Kosmetické přípravky můžete ponechat ve zvláštním příručním zavazadle nebo v kosmetické taštičce či kufříku, které jsou určeny speciálně k tomuto účelu.
Na dno dávejte věci, které jsou těžší a odolnější, např. obuv, poté lehčí oblečení, až poté šaty, sukně nebo kalhoty. Poslední vrstvou budou bundy, příp. večerní oblečení.
A na konec?
Hlavně, nestresujte se, pokud nejedete na konec světa, vždycky si potřebnou věc můžete dokoupit. A nezapomeňte si nechat nějaké místo na suvenýry a dárky z cest pro své nejbližší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup