Dům

Advent za humny

By on 15. 11. 2019 0 Comments

            Chvíle adventní se nám blíží mílovými kroky. Nejen, že budeme opět hledat ten nejvhodnější dárek pro naše blízké, ale čeká nás pečení, úklid a příprava, aby vše dopadlo na výbornou. 
            Úklid je pro mnoho z nás během roku nutnou povinností, které bychom se rádi vyhli. Je spousta úklidových firem, které nám zajistí dokonalý úklid domácnosti, aniž bychom se museli sami snažit o jakoukoli domácí práci. Ne každý si však úklid od takovéto firmy může dovolit, a proto mu nezbývá nic jiného, než využít vlastních sil a svůj byt si uklidit podle svých možností. Proto je taky běžnou věcí, že před Vánocemi provádíme důkladnější úklid, abychom se věnovali každému zapomenutému koutu našeho bytu.
Vánoce se blíží
            Je vždy otázkou, kde začít a když už začneme, ptáme se, kdy už to bude za námi. Pokud máte děti, znáte význam úklidu. Nestojí to za nic…Cokoli uklidíte, hned vaši miláčkové zaneřádí nebo vezmou úklid do svých rukou a vaše plány jsou změněny k nepoznání.
            Ale proč mít dům jako ze škatulky…Proč se věnovat bezhlavě úklidu, který stejně nikdo neocení a pro vás je to stres a neskutečná dřina, která kráse Vánoc nepomůže. Nepopírám důležitost pravidelného úklidu a občasného hloubkového uklízení, které vymete pavouky i ze zapomenutých míst, ale proč přehánět „vánoční úklid“ v něco přehnaného. Vždyť advent byl odjakživa obdobím klidu a společně strávených chvil. Období, kdy se rodiny navštěvovali, kdy se zahajovali přípravy na Vánoce, ale nikdo nešílel. Advent je spojován s těšením se na Vánoce, kdy děti píší dopis Ježíškovi o dárečky, které by si přály k Vánocům. S obdobím, kdy byt voní vůní vanilky a cukroví, které nám drobečkové i partneři chodí tajně ujídat.
čas vůní
           Proč tedy nevymést jen ty zapomenuté pavouky a chvíli se věnovat místům, která jsme celý rok odbývali. A raději místo šílení nad dokonalým úklidem nevyjdeme sami, s dětmi nebo jen s partnerem na procházku, vyvenčit psa, na malou večeři, nebo jen načerpat vánoční atmosféru do okolí. Projít se parkem, pokud potřebujete načerpat klid. Nebo využít vánočních výzdob ve městech a čerpat energii a klid při procházce městem nebo předvánočními trhy.
            Vždyť to kouzlo je o každém z nás. Ani tak ne o období Vánoc, ale o klidu v našich myslích a srdcích. Spěcháme celý rok…Proč si jednou nedat načas…