Ale jistě, jen klid. Pokud jich máme zatím jen několik, není to tak strašné. Ovšem za nějaký čas jsou hlavně na tmavších vlasech vidět šedivé odrosty. Pak dojde na rozhodování, zda dobarvovat vlasy často (po 14 dnech), či se proměnit v plavovlásku. Ani jedno není nejvhodnějším způsobem pro každého. Ale řešení nemusí být tak drastické, jak to vypadá. Než se pustíme do nebezpečných pokusů, promyslíme si možnosti.
Když dobarvujeme
Protože se nám obvykle nechce každých 14 dnů platit několik set za služby kadeřnického profesionála, volíme často domácí barvení. V obchodech běžně dostupné barvy slibují to nejlepší, ovšem faktem zůstává, že každým dalším a dalším barvením naše vlasy tmavnou a tmavnou. Může se snadno stát, že začneme s vlasy světle hnědými a po pár dobarveních se dostaneme skoro na černý odstín. A ta ne každému sedne. Často v ní vypadáme starší, máme ostřejší rysy tváře, vynikají vrásky, což opravdu málokdo z nás nadšeně vítá.
Kadeřníci doporučují jít na to úplně obráceně. Používat vždy o něco světlejší odstín, než je náš původní. Přecházet pomalu do „světlejšího spektra“. Vlasy je možné také prosvětlit za pomoci proužků. To je ovšem lepší nechat rukám odborníka. Není to tak radikální způsob jako přebarvení na blond. Vlasy nejsou zesvětleny celé. Je to zkrátka mnohem citlivější způsob, jak barvu vyladit.
Když odbarvujeme
Při zesvětlování vlasů, které se provádí hodně často, vlasy také trpí. Vysychají, ničí se hlavně konečky. Pokud nám blond moc nesedí a šedin nemáme zase tak mnoho, je lepší nechat si původní odstín. Je to vhodnější, než stále odbarvovat dorosty, které se navíc časem více a více zvýrazňují. Bude to přirozenější.
Pokud máme už nějakou tu šedinu, jsme již většinou ve věku, kdy nám zbytečně přidávají roky vlasy dlouhé. Není to samozřejmě pravidlem, je to věc dost individuální, ale je to časté. Odborníci z řad stylistů doporučují zkrácení po ramena.
Hlavně se vyvarujeme zbytečných experimentů a složitější zásahy raději necháme zkušenému kadeřníkovi.